Reakcije na američku žensku gimnastiku koja je osvojila zlato vrijedne su vlastitih medalja

Sadržaj:

Susrećući se i nadmašivši sva očekivanja, američka ženska momčad osvojila je u utorak zlatnu medalju za ekipno natjecanje. Superzvijezda Simone Biles utrla je put za drugu uzastopnu olimpijsku pobjedu momčadi zajedno sa suigračima Aly Raisman, Gabby Douglas, Laurie Hernandez i Madison Kocian. Twitter reakcije na američki ženski gimnastika osvajanjem zlata, ipak, su dostojni svoje medalje.

Ovo je prvi put da je američka gimnastička momčad osvojila zlatne medalje. Konačni rezultat momčadi od 184.897 bio je više od osam bodova viši od ruskih srebrnih medalja - istinski divovski margina. Smatra se gotovo besprijekornim, nastupi koji su doprinijeli nevjerojatno visokoj ocjeni pokazuju da velike stvari dolaze u finalu pojedinačnih all-around-ova, koji će se održati u četvrtak, 11. kolovoza. Biles i kapetan momčadi Raisman, koji su zaradili prvi i drugi u kvalifikacijama, predstavljat će SAD. Suigrač Douglas osvojio je treće mjesto, ali olimpijska pravila zabranjuju timovima da imaju više od dva gimnastičara u pojedinačnom finalu. Iako je Douglasov rezultat bio gotovo dva boda veći od četvrtog mjesta, Brazilac Rebeca Andrade, čini se da smo za sada vidjeli posljednji Douglas.

Ali natrag na slavlje!

Nazvana "Final Five" (jer je svakom američkom timu potreban privlačan nadimak), žene su dovele do pobjede koordinatorice nacionalne momčadi Marthe Karolyi. Karolyi je vodio američki tim od 2001. godine, a ona se povlači na ono što se čini najneprikladnijim vrhom. Tim je odabrao "Final Five" kao nadimak jer su Karolyijeva posljednja olimpijska momčad; to joj je značilo odati počast. Osim toga, na idućim olimpijskim igrama gimnastičke ekipe će se sastojati od četiri člana, a ne pet. Ti sportaši doista obilježavaju kraj jednog razdoblja, jer u 2020. godini stvari mogu izgledati mnogo drugačije.

Biles je dobio najbolje rezultate trezora, grede i poda, što se nada da će se kasnije posvetiti pojedinim događajima u nadi da će dobiti više medalja. Mogla bi osvojiti ukupno pet dok je u Riju što bi joj dodalo već iscrpnu zbirku medalja Svjetskog prvenstva (ona ima 10).

Trenutno, SAD je vezan s Kinom na prvom mjestu s pet ukupno zlatnih medalja. U razmatranju svih razina medalja, SAD je daleko ispred 20 u odnosu na kinesku 13. Ali upravo smo na početku natjecanja u ovom trenutku. Tjednima koji dolaze dolaze sigurno više iznenađenja i uznemiravanja, dajući im nova imena u kućanstvu kako bi naučili o njima dok navijamo za naše stare favorite.